Четирима от спортните таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ в плуването – Диана Петкова, Иван Алмаджиев, Светлозар Николов и Петър Божилов, спечелиха общо 12 златни медала през уикенда. Всеки от тях се пребори по три пъти за първото място в различни дисциплини на турнири в Сандански и София.

Петкова, Алмаджиев и Николов участваха в Третия международен плувен турнир „Спартак“, който се проведе от 11 до 13.05.2018 г. в гр. Сандански. Диана завоюва златни медали на 50 м кроул (с време 26.86 сек.), 50 бруст с 34.63 сек. и 100 м бруст с 1:14.04 мин. На 100 м гръб с време 1:05.97 тя зае 2-ро място.

Иван Алмаджиев стана шампион на 50 м свободен стил с 24.40 сек., на 50 м бътерфлай с 25.18 сек. и на 100 м бътерфлай с 56.70 сек. Той участва и в група Е - 2003 и по-големи и зае 4-то място по точки на FINA в групата.

Светлозар Николов се класира първи на 200 м св стил с 1:56.07 мин., на 100 м гръб с 1:01.08 мин. и на 200 м съчетано с 2:09.09 мин. и взе сребърен медал на 200 м бруст с 2:23.01 мин.

По същото време Петър Божилов взе участие в Националната универсиада на басейна на Техническия университет в София, където спечели три златни медала на 50 м, 100 м и 200 м свободен стил. Той се състезава с отбора на Югозападния университет „Неофит Рилски“ – Благоевград, и отбеляза лично постижение от 24.45 секунди на 50 м свободен стил. В момента Петър е на седмо място в европейската ранглиста на плувците до 18 години на 800 м свободен стил.

Талантът Рахим Рашайда стана шампион по шпага за своята възрастова група (до 13 г.) на международния турнир „Олимпици" Гран при в град Бекешчаба – Унгария. Той се пребори за титлата в конкуренция със 119 участници. За деца до 14 години той зае 3-то място от 134 участници, а до 15 г. стана 9-и от 116 участници.

Състезателката по спортна стрелба Таня Звискова приключи участието си в Световната купа в Америка / Форт Бенинг. В дисциплината 60 изстрела с пневматична пушка за жени тя се класира на 44-та позиция с резултат 615.7 т. В дисциплината 10 метра с въздушна пушка - смесени отбори, двамата с Антон Ризов се класираха на 16-о място с общ резултат 829.2 т.

Гергана Топалова, която миналата седмица спечели титлата от турнир по тенис на червени кортове в Кайро – Египет, стигна до полуфинал на втори турнир, проведен отново в египетската столица. Там тя беше отстранена от Шелби Талков от САЩ. Преди този мач Топалова отбеляза осем поредни победи в Кайро и 13 в турнири за жени.

На държавното първенство по художествена гимнастика Мила Янакиева влезе в надпревара с всички национални състезателки от възрастите 2003 г. и 2004 г. Въпреки голямата конкуренция и факта, че повечето бяха по-големи от нея, Мила се класира на финал на топка с оценка 14.100 и стана шеста.

На снимката: Рахим Рашайда