Тримата плувци - Спортни таланти на „Еврофутбол" и ФРГИ, постигнаха общо четири медала и два национални рекорда на двата силни международни турнира Мултинейшънс (за различни възрастови групи), които се проведоха в Прага и Атина през уикенда.

Петър Божилов подобри собствения си национален рекорд за юноши старша възраст на 200 м свободен стил като първи пост от българската щафета 4х200 м св. стил на състезанието в чешката столица. Новото време 1:52.98 мин. (старият бе 1.53:23 мин). Щафетата ни в състав Петър Божилов, Антъни Иванов, Тихомир Тодоров и Светлозар Николов се класира на 5-то място. В неделя 17-годишният състезател на „Омега-01“ спечели сребърен медал на 1500 м св. стил с 15:53.19 мин. Пред него е само полякът Антони Калужински с 15:52.15 мин. Петър грабна и бронзов медал на 400 метра свободен стил с време 3:57.92 мин. Първи финишира отново Калужински с 3:56.81 мин, а втори е Денис Локтев от Израел с 3:57.36 мин.

В събота Диана Петкова донесе изключителна радост за българския отбор, след като спечели два сребърни медала от Прага. На 50 метра свободен стил тя финишира с 26.03 секунди, а на 100 метра св. стил постигна 57.01 секунди. 16-годишната пловдивчанка завърши турнира с 5-то място на 100 метра бруст - 1:12.32 мин и с 6-то време на 50 метра бруст - 33.00 сек.

Третият ни плувец тази година - Иван Алмаджиев и съотборниците му в квартета на България на 4х100 м свободен стил Георги Цурев, Йордан Янчев и Тодор Тодоров регистрираха нов национален рекорд за юноши старша възраст с резултат 3:35.89 мин на „малкия“ Мултинейшънс в Пирея, Гърция. Това им отреди 6-то място в подреждането. Преди това пловдивчанинът постигна отличните 53.57 сек на 100 м св. стил, където се класира 6-ти, а на 100 метра бътерфлай е 9-ти с 58.29 сек. Надпреварата за юноши (15-16 години) и девойки (14-15 години) се проведе на покрития 50-метров басейн „Папастратейо“, а в нея участие взеха 11 държави - Израел, Гърция, Полша, Швейцария, Турция, Финландия, Чехия, Австрия, Украйна, Кипър и България.

Стефани Музакова спечели 37-мата международна регата „Бриз“ в клас „Лазер Радиал“ при жените, която се проведе във Варна от 06-09.04.2017 г. След нея се нареди Мариела Николова – Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ от 2015 година.

За огромно разочарование на всички почитатели на таекуондото Митко Джорджев – Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ, претърпя поражение още на първата си среща от Европейското първенство до 21 г., на което София бе домакин от петък до неделя. 17-годишният дупничанин загуби от Хлеб Красавчев( Беларус) с 8-9 точки и така отпадна от борбата за медалите. В нашата столица участваха 440 състезатели от 41 държави.

Друг наш Спортен талант – Мария Делчева, е в състава на България на Европейско отборно първенство до 19 г., което се провежда в Мюлуз (Франция). Националният ни отбор допусна 2 загуби (срещу Испания и Холандия) и взе две победи (срещу Португалия и Шотландия) и е на 4-та позиция в група 6 на шампионата. От седем изиграни срещи Мария има 3 победи и 4 загуби.