Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ - Петър Божилов подобри два рекорда по време на третото издание на международния турнир по плуване „Бриз“, който се състоя от 6-ти до 9-ти октомври в Бургас. Състезателят на плувен клуб „Омега-01“ победи на 400 метра свободен стил с време 3:51.09 мин., което е ново върхово постижение за юноши-старша възраст (15-17-годишни). Резултатът му се равнява на 774 т. по таблицата на ФИНА, което му донесе и приза за „най-добър състезател“ на турнира. Това е и покрит норматив за участие на Европейския шампионат за мъже на малък басейн в края на годината в Копенхаген (Дания). В тази дисциплина Спортният талант на публиката Тодор Тодоров взе среброто с 4:04.66 мин. Петър записа втория си рекорд за юноши-старша възраст на 200 метра свободен стил с 1:49.51 мин. в конкуренцията на Антъни Иванов, който грабна първото място с 1:49.01 мин. Силното плуване доведе и до бронз за Тодор Тодоров с 1:55.36 мин. На собствен „терен“ 16-годишният бургазлия взе още три бронзови медала: на 100 метра свободен стил с 52.84 сек, на 200 метра съчетано плуване с 2:11.95 мин. и с щафетата на клуба си „Черноморец“ на 50 м св. стил.

Турнирът бе успешен и за друг плувен Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ – Иван Алмаджиев, който спечели един златен и два сребърни медала в индивидуалните дисциплини и още един сребърен и бронзов от щафетите. 16-годишният пловдивчанин бе най-бърз на 50 м св. стил с 23.74 сек., на 100 метра св. стил е втори с 52.56 сек.. На 50 м бътерфлай той финишира втори с 25.24 сек. след Антъни Иванов с 24.41 сек. На 50 метра гръб Иван е 5-ти с 27.41 сек. Състезателят на „Младост 91“ грабна сребърните медали на 4х50 м щафета смесена по стил и на 4х50 м св. стил микс.

Друг Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ - Калина Христова приключи участието си на Откритото първенство на Сърбия по тенис на маса за девойки и кадети с два сребърни медала и един бронзов. В индивидуалното класиране до 18 години нашето 15-годишно момиче завърши на 18-та позиция (6 победи и 4 загуби), но в отборната надпревара заедно с индийката Камат и черногорката Петрич достигнаха до сребърните отличия. В турнира за кадети Калина изигра 6 срещи, където записа 5 победи и загуба. Поражението бе във финала на турнира, където отпадна с 1-3 гейма от представителката на домакините Радмила Томиняк. Калина и съотборничката й от клуб „Корабостроител 92“ спечелиха и бронзовите отличия на турнира по двойки до 15 години.