Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ - Мария Делчева спечели бронзов медал на смесени двойки от международния турнир по бадминтон до 19 г. в Румъния. 17-годишната софиянка и партньорът й Илиян Стойнов загубиха на полуфинала от сърбите Сергей Лукич и Мария Судимац с 1-2 гейма (21-18, 16-21 и 14-21). На сингъл Мария отпадна на четвъртфиналите след загуба с 0-2 гейма (17-21 и 16-21) от третата в схемата Тереза Швабикова от Чехия, която по-късно триумфира с титлата. Преди това Мария постигна успех на представителката на домакините Мария Александра Дуту с 21-8 и 21-10.

Друг Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ – Михаела Кафтанова не успя да се класира за основната схема на силния турнир по тенис за жени Алианц къп с награден фонд 25 000 долара, който се провежда на тенис-комплекс „Левски“. 18-годишната столичанка се изправи срещу поставената под №3 в квалификациите и №622 в света Елена-Теодора Кадар от Румъния, но загуби от 23-годишната си съпреничка с 1-6 и 1-6 след 50 минути игра. В първата си среща от пресявките тя надигра убедително с 6-2 и 6-4 Михаела Гаджева.

Въпреки неуспеха Михаела може да се поздрави с една добра седмица, след като се класира на второ място на двойки с Габриела Михайлова - ТК „Сливен 92“ на Държавното лично първенство за мъже и жени „Грифид хотели“, което непосредствено преди Алианц къп. В изключително оспорван финален двубой Михаела и Габриела пропиляха аванс от сет и в крайна сметка загубиха с 11-13 в третата част от сестрите Хюлия Велиева и Лютфия Велиева (4:6, 7:6(5), 13:11).