Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ - Диана Петкова постави пет рекорда и спечели три титли още в първия ден на държавното първенство по плуване на малък басейн в София (19-22.12.2017 г.). Тя „редактира“ стандарта на 50 м бруст в две възрасти – при жените с време 32,00 сек и при девойки, старша възраст с време 55,99 сек. Диана взе третата си титла с победата на своя отбор „Спринт“ при смесената щафета на кроул 4х50 м (по двама мъже и жени на четирите поста). Към последния ден на надпреварата Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ се очертава като най-титулувания състезател на шампионата с общо седем отличия.

Петкова влезе и в ТОП 10 на най-добрите плувци на България за 2017 г. със седмо място, с резултата си от турнира в дисциплината 100 м свободен стил - 00:56.39 сек и 786 точки.

Пети в същата класация стана друга звезда на родното плуване и Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ – Петър Божилов. Той спечели позицията си в класирането с представянето си на Световно Първенство за юноши и девойки в Индианаполис, където направи време 03:57.35 мин на 400 м свибоден стил. Петър стана втори в същата дисциплина, но на 1500 м и в предпоследния ден на Държавното първенство (21.12.2017 г.) с време 15:40,31 мин.

Иван Алмаджиев, още един Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ и невероятен плувец, който участва на държавното първенство по плуване на малък басейн в София, изплува 50-те м свободен стил за 23,28 сек., подобрявайки собственият си рекорд за юноши старша възраст.

„Еврофутбол“ и ФРГИ благодарят на всички свои Спортни таланти, на всички свои партньори и приятели за подкрепата и приятелството!