Спортният таланти Василики Кадоглу спечели маратона в Ровин

Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ Василики Кадоглу продължава с безапелационното си представяне на плувните маратони у нас и в чужбина. След като спечели състезанието в Пореч, а преди това в холандския град Дордрехт и в Несебър, сега 16-годишната състезателка на варненския клуб „Астери“ спечели ХХI-я маратон „Света Ефемия“ в хърватския град Ровин, който се проведе на 14.09.2019 г. Васи преодоля трасето от 5000 метра във водите на Адриатическо море за 1:01,52 часа, с което стана първа при жените. В маратона взеха участие 124 състезателя.

Следващото състезание на талантливата ни плувкиня е Комен къп на 6 и 7 октомври. Това е състезание в открити води в Ларнака (Кипър), където Василики ще се участва на дистанцията от 7,5 км.