Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ Иван Банчев спечели бронзов медал в олимпийския стил рекърв, след като завърши трети на Европейското първенство по стрелба с лък за кадети в гр. Патра – Гърция. В квалификациите той постигна резултат от 644 т. За съжаление, Иван загуби на полуфинала от шампиона след супер напрегната стрелба и два баража. В спора за третото място Иван победи с 6-0 по абсолютно безапелационен начин.

Диана Петкова, Иван Алмаджиев, Светлозар Николов и Петър Божилов за пореден път триумфираха като победители в различни дисциплини на Държавното лично отборно първенство по плуване за мъже и жени (28.06-01.07.2018 г.). Състезанието беше и открит шампионат (оупън) за покриване на нормативи за младежката олимпиада в Буенос Айрес.

Диана Петкова завоюва 4 златни и 1 сребърен медал. Тя изплува 50 м кроул за 26.23 сек. (1-во място на национално ниво и в общото класиране на открития шампионат), 100 м кроул за 57.38 сек. (1-во място в България и 2-ро в оупън-класацията); 50 м бруст за 33.76 сек. (1-во място на национално ниво и 3-то в общото класиране), 100 м бруст за 1:13.79 мин. (2-ра позиция на републиканско ниво и 4-та в открития шампионат) и 200 м съчетано плуване за 2:18.77 мин. (1-во място както на национално ниво, така и в общото класиране на открития шампионат).

Две шампионски титли завоюва Петър Божилов - на 800 м св. стил с време 8:11.31 мин. и на 400 м св. стил с 4:02.80 мин. Той стана първи както в категория оупън, така и в националното класиране.

Светлозар Николов е първи на 400 м съчетано с 4:26.88, което е с 2 секунди по-бързо от зададеното му лично време, и втори на 200 м съчетано с 2:06.08 мин.

На 100 м бътерфлай Иван Алмаджиев завърши с 56,37 сек. - второ място в държавното класиране и в открития шампионат, а на 50 м бътерфлай - с 25,46 сек., което го нареди втори в държавното класиране и трети в оупън-класацията.

Днес Иван Алмаджиев, Светлозар Николов и Петър Божилов заминаха с националния отбор, за да вземат участие в Европейско младежко първенство по плуване в гр. Хелзинки, Финландия. Състезанието ще е в периода 04 - 08.07.2018 г.

Талантът на „Еврофутбол“ и ФРГИ в тениса Гергана Топалова победи Клара Таусон от Дания (която е номер девет в световната ранглиста по тенис за девойки) с 2:6, 6:4, 7:6(5) на турнира в Роухемптън - Великобритания. За Гергана това е последният й турнир преди участието й в „Уимбълдън“ за девойки, където ще представи България като най-силната тенисистка в своята възрастова категория.

На снимката: Иван Банчев, вдясно