„25 години гласове за промяна“ – ФРГИ отбелязва своя юбилей с концерт на младежки духови оркестри от цялата страна

„25 години гласове за промяна“ – ФРГИ отбелязва своя юбилей с концерт на младежки духови оркестри от цялата страна

Промяната има звук. И този звук тази година идва от шест младежки духови оркестъра от България.

Вече 25 години Фондация „Работилница за граждански инициативи“ подкрепя хората, които променят своите общности – с идеи, участие и постоянство.

На 13 юни тази енергия ще оживее на сцената на SOFIA BRASS FEST в парк „Заимов“, където ще се съберат шест младежки духови оркестъра от различни градове в страната. Събитието се организира с подкрепата на ФРГИ по повод 25-годишния юбилей на фондацията и е под надслов „25 години гласове за промяна“. Партньори на инициативата са район „Оборище“ към Столична община и Народно читалище „Васил Левски 1928“ – София.

Концертът е едно от събитията, с които ФРГИ отбелязва своята 25-годишнина. Юбилейната година включва и отворения конкурс „Бъди най-добрата версия на себе си“, който насърчава младите хора да правят смели избори и да допринасят за по-добрия живот в своите общности – чрез гражданска активност, култура и доброволчество.

В концерта ще участват:
• Ученически гвардейски оркестър Плевен към СУ „Иван Вазов“, с ръководител Красимир Янкулов
• Младежки духов оркестър към Първа английска гимназия, с ръководител Йоана Георгиева
• Младежки духов оркестър Ботевград, с ръководител Константин Гайдарски
• Младежки духов оркестър Берковица при НЧ „Иван Вазов 1872“, с ръководител Мирослав Тошев
• Младежки духов оркестър „Надежда“, с ръководител Румен Левордашки
• Подуене Brass Band, с ръководител Дима Труфкин

С участието на деца от школата по пеене към НЧ „Васил Левски 1928“.

Шест оркестъра. Шест общности. Един общ ритъм.

Зад всяка формация стоят млади хора, преподаватели, училища и местни общности, които създават среда за развитие, принадлежност и участие.

„25 години гласове за промяна“ е покана да празнуваме заедно силата на общността, младите хора и музиката като език, който ни свързва.

13 юни, София, парк „Заимов“, от 10:30 ч.

Заповядайте!