Спортният талант на „Еврофутбол“и ФРГИ – Кирил Милов, отпадна на ¼-финалите на Европейското първенство по борба за юноши в Букурещ на 22.06.2016 г. Това му отреди 7-мо място от общо класиране от 22-ма участници в категория до 84 кг. в класическия стил.

Дупничанинът започна повече от убедително, след като в първия кръг надделя над Лукас Щаудахер от Австрия с 5-0 точки. Последва убедителна победа с туш над Александър Степанйетич от Швеция. За съжалени пътят му към медалите бе прекъснат от Гурами Кецуриани (Грузия), който се възползва на контраатаки и надигра българина с 6-1 точки. За съжаление грузинеца не успя да изтегли Кирил на репешаж за 3-5 място, след като загуби на полуфинала от втория в подреждането Али Генгиз от Турция.