Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ, Мирослав Кирчев спечели пет златни медала от завършилия държавен индивидуален шампионат в Пловдив. Състезателят на „Дунав“ Русе спечели в индивидуалните дисциплини в каяка – на 500, 1000 и 5000 метра. На двойки на 500 метра той бе в тандем с Мартин Колев, а на 1000 метра - с Камен Чимидялков, с които също стъпи най-горе на почетната стълбичка.

Не по-малък успех на шампионата, който се проведе от 09-11.09.2016 г., завоюва и друг олимпиец – Ангел Кодинов. 18-годишният пловдивчанин грабна също пет златни отличия – на 200, 500, 1000 и 5000 метра едноместно кану и със съотборника си от клуб „Чипилски“ Атанас Хорозов – на 1000 метра.

Друг Спортен таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ - Филип Радев, отпадна от Световното първенство по борба за кадети, което се провежда от 13 до 18.09 в грузинската столица Тбилиси. В категория до 85 кг. в класическия стил 17-годишният варненец загуби от Хасан Годжехбейглу от Иран с 1:5 точки и отпадна от надпреварата.