Милица Мирчева - Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ постигна исторически финал за България, след като завърши маратонското бягане на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Въпреки контузиите, които я мъчат през сезона, тя се нареди на 108-о място с най-доброто си постижение за сезона от 2.51:06 ч. „Исках да напиша моята история за България, независимо от всичко“ – сподели от Рио красивата ни бегачка.

На старта на 14.08.2016 г. застанаха общо 157 състезателки, 133 от които завършиха класическата дистанция от 42,195 км. 22-годишната ни състезателка бе най-младата от всички, а освен това стана и първата българка, която участва на маратон на Олимпиада.

„Бягах с усмивка и успях да проведа умно своето бягане“ – допълни Милица минути, след като пресече финалната линия. Тя вървеше 129-та на 20-тия километър, но постепенно започна да изпреварва останалите – на 30-ти километър бе 117, а в крайното подреждане се придвижи до 108-ма позиция. Шампионка в дисциплината стана кенийката Джемима Джелагат Сунгонг, финиширала за 2.24:04 ч. Втора е сънародничката й Юнис Кирва, която се състезава за Бахрейн, с 2.24:13 ч. Трета е етиопката Маре Дибаба с 2.24:30 ч.

„Еврофутбол“ и ФРГИ поздравяват Милица за представянето й на Олимпиадата в Рио де Жанейро и й пожелават още много успехи на международната сцена.

Друг Спортен талант на българския букмейкър и ФРГИ – Стефани Музакова, се представя повече от отлично на Световното първенство по ветроходство за юноши и девойки под 21 години в германския град Кил. 19-годишната поморийка е на 21-во място след осем кръга от общо 57 стартирали участници. Другата наша представителка Мариела Николова – Спортен талант за 2015 година, е 53-та. До края на състезанието остават още 4 гонки.

На снимката: Милица Мирчева