Спортният таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ, Натали Маринова, която е в състава на  националния ни отбор по естетическа групова гимнастика, се класира на 6-то място на Световното първенство в Бърно, Чехия (11-12.06.2016 г.). Момичетата, чийто треньор е един от Спортните таланти за 2014-та и 2015-та - Кристина Ташева, останаха след два руски отбора, два финлански и този на Япония. Въпреки това, участието им е успешно, след като успяха да влязат във финала, където играят 14 тима.

Спортният талант на публиката – Филип Радев, стана шампион на България в класическата борба на провелото се в събота Държавно лично отборно първенство за кадети в Пловдив. В категория до 85 кг. варненецът бе толкова категоричен, че от пет срещи постигна три с туш и така грабна и приза за „Най-резултатен състезател“ на шампионата. Във финалния сблъсък той надигра Стас Серафимов от „Левски“ в две части и 6-1 точки. В първия кръг 17-годишният състезател на „Локомотив“ Пловдив тушира за 20 секунди Георги Томанов от „Спартак“ Дупница. Във втората среща отново 20 секунди бяха достатъчни за успех с технически туш и 8-0 над Мирослав Пачунков от Белене. В третия си двубой едва 15 секунди бяха необходими на Филип, за да тушира Ивайло Петров от Враца. В спора за влизане във финала той наделя над представител на Самоков с 5-0 точки.