Невероятно представяне за Спортния талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ Петър Божилов на международния турнир по плуване „Мултинейшънс“ в Лимасол, след като 16-годишният столичанин подобри два национални рекорда и покри норматив „Б“ за Олимпиадата в Рио де Жанейро. Състезателят на плувен клуб „Омега-01“ финишира за сребърното отличие на 400 м св. стил във възраст 15 и 16-годишни момчета с време 3:58.25 мин., като се нареди след представителя на Израел – Денис Локтев, който постигна 3:57.78 мин.

С този резултат Пепи подобри два рекорда в България - 37-годишното върхово постижение за момчета старша възраст (16 г.) на П. Кочанов от далечната 1979 г. (4:00.56 мин.) и 35-годишния рекорд за младежи до 18 г. - отново П. Кочанов, но от 1981 г. (3:58.27 мин.).

Страхотното представяне на Петър Божилов е и лично постижение от 788 точки по ФИНА и покрит норматив за Европейското първенство за младежи до 18 г. в Ходмезувашархей, Унгария (06-10.07.2016 г.).

Другият Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ– Иван Алмаджиев също участва в Лимасол. Пловдивчанинът е с една година по-малък и това, както и липсата на опит му попречиха да разкрие напълно потенциала си. Въпреки това, Иван и треньорът му Стефан Георгиев са доволни от 8-то място на 100 м свободен стил и 11-та позиция на 100 м гръб. Иван добави и едно 7-о място на щафета 4х100 м смесена по стил и едно 11-о на щафетата 4х100 м св. стил.

В събота голям успех постигна Спортният талант на "Еврофутбол" и ФРГИ Ивайло Иванов, който спечели златен медал от Гран при по джудо в Самсун, Турция. В първата си среща в категория до 81 кг. той победи Зия Намазов от Азербайджан, във втората постигна "ипон" срещу Варелиу Думиница от Молдова. Последваха успехи над шведа Робин Пачек и белгиеца Йоаким Ботьо. Във финала 21-годишният монтанчанин постигна „вадзари“ над корееца Ки-Чун Ванг, който е двукратен световен шампион в по-долна категория.

Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ Стефани Музакова успя да разгърне своя потенциал в последната гонка от европейската олимпийска квалификация по ветроходство за приз „Принцеса София“, която се проведе от 25.03 до 02.04.2016 г. в Палма де Майорка, Испания. Тогава 19-годишната поморийка финишира на 4-то място в Сребърната лига (Silver fleet) в клас „Лазер Радиал“ и зае 61-во място в генералното подреждане.