Двама от Спортните таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ – Иван Алмаджиев и Петър Божилов, спечелиха общо шест златни медала от Държавно лично отборно първенство по плуване за юноши и девойки старша възраст (15-16 годишни), което се проведе от 22-24.07.2016 г. на столичния комплекс „Диана“.

Иван Алмаджиев записа срещу името си два национални рекорда за 15-годишни – на 50 метра бътерфлай – 25.30 сек. и 50 метра гръб – 28.01 сек., което му донесе и златните медали в дисциплините. 15-годишният пловдивчанин добави още 5 сребърни отличия - в индивидуалната надпревара на 100 метра свободен стил с 54.06 сек., на 100 м. бътерфлай с 58.88 сек. и в щафетите на 4х100 м. св. стил, 4х200 м. св. стил и 4х100 м. смесена по стил. Отборът му „Младост 91“ спечели първите места при юноши и девойките, както и това в комплексното класиране. Към отличното си представяне Иван прибави е едно 4-то място на 50 метра св. стил, където за една стотна (24.86 сек.) се размина с бронза, който отиде при друг Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ – Петър Божилов. Столичанинът отново даде силна заявка за един от най-перспективните ни плувци, след като си тръгна с общо пет медала от първенството - четири златни и един бронзов. Освен третото място в късия спринт, 16-годишният софиянец бе безапелационен на 200 м., 400 м. и 1500 метра св. стил и на 200 метра гръб. На 400 метра времето му от 4:04.15 мин. е най-силното на първенството и с най-много ФИНА точки – 732. Другите времена на Петър са: 200 м. гръб – 2:17.27 мин., 200 м. св. стил – 1:54.41 мин. и на 1500 метра – 16:16.20 мин.

Друг Спортен талант и любимец на публиката – Филип Радев, отпадна в квалификациите на Европейско първенство за кадети, което се проведе в Стокхолм (Швеция) от 19-24.07.2016 г. Варненецът загуби още в първата си среща с 0-5 от финландеца Вил Сато и пропусна възможността да се бори за отличията.