Спортните таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ завоюваха множество титли и медали от състезания през уикенда. Антонио Иванов покри норматива за Европейското първенство по лека атлетика младша възраст в Тбилиси (Грузия) в средата на юли, след като финишира за 10.97 сек. на силния международен турнир за състезатели до 18 г. „Младост” в Русе. Мартин Живков постигна 53.60 сек. и зае 3-то място в дисциплината 400 метра от 33-ма участника. В надпреварата се пуснаха 42 клуба от три държави.

Иван Алмаджиев спечели 4 златни медала от ІІ Международен турнир по плуване „Младост“, който се проведе събота и неделя на едноименния комплекс „Младост“ в Пловдив. Той е първи на 50 метра бътерфлай след 25:62 сек., а с щафетата на „Младост 91“ на 4х50 метра свободен стил триумфира с резултат 1:41:55 мин. В съботния следобед Иван грабна първото място с 24:37 сек. на 50 метра свободен стил и на 100 метра съчетано, с което оформи квартета си от златни отличия от надпреварата.

Друг наш талант в плуването – Петър Божилов, е победител в комплексното класиране при юношите до 17 г. на турнира по водно спасяване „Любен Кантарджиев“ във Велико Търново. Той стана първи на 100 метра под препятствия, 50 метра извличане на манекен, 100 метра комбинация - извличане с буй и плавници и спасяване с гребна лодка.

Току-що завърналата се от няколкомесечен лагер в Кения - Милица Мирчева, грабна две първи места само за два дни. На 14-ти тя стана шампионка на 10 000 метра, след като в тактическо бягане постигна 39,13 мин. на шампионата на писта в Русе. В неделя Милица победи на 16,8-километровия маратон на Варна.

На Държавното отборно първенство по художествена гимнастика във Велико Търново, Боряна Калейн и Мадлен Радуканова и тяхната съотборничка Лаура Траатс завършиха на второ място с тима на „Левски-Триадица“. Боряна постигна 17.250 точки на бухалки, 16.400 на топка, а поради грешка записа едва 14.200 точки на топка. Мадлен бе доволна от оценките си на обръч и топка – съответно 16.250 и 16.100 точки, а на лента след грешка е с 15.550. Другата ни талантлива гимнастичка – Натали Маринова, зае престижното 6-о място с отбора на „Академик“ София, след като изигра две от новите си съчетания на обръч и топка.

Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ във фехтовката – Димитър Райкин, се класира на 2-ро място на 3-тия последен кръг от Купа България за деца до 15 г. На финала той загуби с 8:15 точки от Христо Ефимов, който е за последна година в тази група. В групата Дими постигна 4 победи и 1 загуба, а в елиминациите регистрира три успеха. В неделя ще бъде обявено и крайното класиране в турнира за сезон 2015-2016 г.

Грета Банишка пък направи дебют при жените на международния подиум по време на квалификациите на отделните уреди от Световната купа по спортна гимнастика във Варна. В петък Грета се класира на 12-о място на прескок с резултат от 13.375 точки. Тя бе избрана да представи България и в квалификациите на греда и земя, но поради контузия в коляното получи лекарска забрана да продължи състезанието.