Диана Петкова изравни рекорда на Нина Рангелова на 50 метра свободен стил, като записа време 25.77 секунди по време на финала на дисциплината на Европейското по плуване за юноши и девойки в Нетаня, Израел. Така 17-годишната пловдивчанка се класира на 6-о място, а резултатът е ново върхово постижение за девойки-старша възраст. В последния ден на шампионата Диана остана на 2 стотни от рекорда си на 50 м бътерфлай с 28.83 сек. Така Европейското първенство за нея завърши и с още един рекорд за старша възраст на 100 метра бътерфлай от 1:02.97 мин. и 32-о място, , както и с 57.15 сек и 20-о място на 100 метра свободен стил.

Другият ни представител в Израел – Петър Божилов, ни зарадва с рекорд за юноши-старша възраст на 800 метра свободен стил в неделя с време 8:16.33 мин, което му отреди и 14-о място. Преди това Пепи записа 22-о място на 1500 м св. стил с 16:07.94 мин. и 33-ти резултат на 400 м св. стил – 4:01.87 мин.

По същото време на столичния басейн „Диана“ се проведе държавния личен отборен шампионат за мъже и жени по плуване. Спортният талант на публиката - Тодор Тодоров, осъществи няколко поправки на личното си постижение на 100 метра св. стил. Във финал „В“ той направи 53.91 сек, което му осигури 10-о място. По-късно, в правата щафета Тошко постигна 53.72 сек. На 200 м св. стил той се класира 5-ти с 1:57.86 сек., а на 50 м бътерфлай е 16-ти с 28.80 сек.

На шампионата в София Иван Алмаджиев спечели бронзов медал на 50 метра бътерфлай с лично време от 25.05 сек. Той подобри времената си на 50 м св. стил – 24.15 сек и и 6-ти резултат и на 50 м гръб с 27.78 сек. (6-ти в подреждането). Иван и Тодор ще участват на Младежкия европейски олимпийски форум в Дьор, Унгария от 22.07 до 30.07.2017 г.

Успехите на плувците продължи Антонио Иванов, който спечели титлата на 200 метра гладко бягане на Балканиадата по лека атлетика за юноши и девойки в Питещи (Румъния) с 21.66 сек. Предишния ден Тони финишира втори на 100 метра с 10.66 сек. Към призовите класирания на Антонио е и 4-о място с щафета 4х100 м.

С титла на сингъл и сребро на смесени двойки Спортният ни талант в бадминтона Мария Делчева завърши участието си на 6-тия турнир за ранглистата на търговски център „Европа“. Във финалите тя надигра Габриела Колицова с 21-14, 21-14, а на двойки с Александър Пешев загуби от националите Линда Зетчири и Филип Шишов.

Друг талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ, но в тениса на маса – Калина Христова, се окичи с бронзовото отличие от държавния индивидуален шампионат до 21 г. На полуфиналите 15-годишната варненка отпадна от поставената под №2 в схемата Михаела Димова от Момчилград. На Калина й предстои участие на Европейското първенство от 13 до 24 юли в Португалия.

Атанас Хорозов е с две 4-ти места на 500 м и 1000 м едноместно кану на Държавен отборен шампионат за юноши в Пловдив.