Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ Александра Георгиева спечели титлата при кадетките до 41 кг. на третия международен турнир по таекуондо „Астерикс къп“ в гр. Ниш - Сърбия. По пътя към върха тя победи представителки на Гърция, Македония и Сърбия. На турнира имаше над 900 участници.

Състезателката по лека атлетика Йова Петрова постигна резултат от 2,80 м в овчарския скок и спечели сребърния медал на Националния шампионат за юноши и девойки до 18 години, който се проведе на 26 май в София.

Същия ден Таня Звискова участва на Световната купа по спортна стрелба в Мюнхен – Германия. В дисциплината 3х40 изстрела с малокалибрена пушка тя постигна 382 т. от позиция коляно, 394 т. от позиция легнал и 374 т. от позиция прав или общо 1150 т., което й отреди 43-то място. В дисциплината 10 м с въздушна пушка - смесени отбори, с Антон Ризов се класираха на 49-о място с общ резултат 827,2 т.

Снимка: Йова Петрова