Конкурсът е отворен само за учители, които са преминали онлайн обучението на тема „Как да въвеждаме темата за фалшивите новини в час?“.
- Кампании:
В рамките на кампанията се очаква учениците, заедно със своя ментор да разработят план за ученическа кампания срещу фалшивите новини. При провеждането на кампаниите се разчита на активността на учениците и на менторството от страна на учителите Кампанията следва да обхваща цялата училищна общност. Насърчават се състезания и викторини както между отделни класове, така и между училища. Кампанията трябва да има три дейности, като една от тях може да бъде срещата с журналист. Училищните кампании следва да се реализират в периода: 15 април – 28 юни.
- Журналист в училище:
В рамките на кампанията учениците могат да изберат кой журналист да поканят за лице на своята кампания. Учениците могат да избират от журналистите, свързани с наградите „Валя Крушкина – журналистика за хората“, от всичките им издания от 2012 до 2018 включително. Могат да бъдат канени както наградените журналисти, така и членовете на журито, както и журналистите, които са в Обществения съвет на Фонд „Валя Крушкина“.
- Съгласие от директора:
На този етап се очаква учителите да декларират съгласие от директора на училището за участие в инициативата. След оценка кандидатите ще получат обратна връзка от екипа на ФРГИ дали предложението им е одобрено или не.
- Кандидатстване:
Кандидатстването става чрез попълване на формуляра по-долу в срок до 10 април.
- Критерии за оценка:
- Съответствие с формалните изисквания;
- Капацитет на учителя да бъде ментор на кампанията;
- Мотивация на учениците да планират и реализират кампанията;
- Аргументация на предложението за кампания: съответствие между целите на дейностите; логична последователност между отделните дейности на кампанията; мотивиран избор на журналист.
---
Конкурсът е приключил!