Фондът за развитие на капацитета на НПО има за цел да насърчи НПО да полагат целенасочени усилия за развитие на своя организационен капацитет чрез създаване на специфични организационни документи, стратегии, планове и т.н.

Фондът за развитие на капацитета на НПО има за цел: 
• да насърчи НПО да полагат целенасочени усилия за развитие на своя организационен капацитет чрез създаване на специфични организационни документи, стратегии, планове и т.н.; 
• да съдейства за организационното развитие на НПО като улесни достъпа им до качествени консултантски/обучителни услуги.


Сфери на работа 
Фондът дава възможност на НПО да ползват съдействие (под формата на обучение и консултиране) в области, свързани с развитието на организацията като цяло – например, по отношение на екипа, организацията на работа, финансовата устойчивост, публичността и т.н. 
Няма да се предоставя консултиране/обучение по строго специфични теми, свързани с дейността на организацията – например, законодателство в сферата на правата на децата, работа с жени, преживели насилие и т.н. 
Фондът НE предоставя финансиране за проектни дейности. 

Схема на работа 
1. Организациите, които желаят да ползват консултация или обучение, финансирано от Фонда е необходимо да попълнят и изпратят на ел. поща konkurs@wcif-bg.org формуляр за кандидатстване, заедно с необходимите придружаващи документи. 
2. В рамките на един месец организациите ще бъдат информирани за решението относно тяхната кандидатура. 
3. С одобрените за участие НПО ще се свърже представител на ФРГИ, с когото ще се анализират нуждите и идеите за развитие на организацията. След като бъдат изяснени насоките на бъдещото обучение/консултация, ФРГИ, съвместното с организацията ще избере подходящ консултант/обучител, който да работи с нея. 
4. Одобрените организации ще разработят план и бюджет за обучението/консултацията, които трябва да бъдат одобрени от ФРГИ и въз основа на които ще бъде подписан договор. Всяка организация трябва да покрие минимум 10% от общата стойност на бюджета. 
5. Провеждане на обучението или консултациите. Общата продължителност на обучението/консултацията не може да надвишава 6 работни дни. 

График 
Кандидатстването към Фонда е текущо. Организациите, които кандидатстват ще бъдат уведомени за това дали са одобрени за участие в програмата в рамките на един месец след кандидатстването си. 

Кой може да кандидатства? 
За участие в програмата ще бъдат допуснати кандидати, които отговарят на всички посочени по-долу критерии: 
• Организации, регистрирани по Закона за юридическите лица с нестопанска цел. 
• Организации, които не извършват религиозни или политически дейности. 
• Организации, които могат да гарантират, че ще имат текуща дейност в периода на осъществяване на обученията/консултациите.


Оценка и одобрение на кандидатите 
Приемането на участници се извършва на два етапа: 
Първи етап: Групата на съветниците на ФРГИ разглежда и обсъжда постъпилите кандидатури и дава своите препоръки. 
Втори етап: Настоятелството на ФРГИ взима окончателното решение за включване в програмата. 

Как можете да кандидатствате? 
Формулярът за кандидатстване и всички придружаващи документи се изпращат като прикачени файлове (във формат doc или pdf) на ел. поща: konkurs@wcif-bg.org

 
Няма да се разглеждат проектни предложения, изпратени по друг начин или на друг електронен адрес. 

Списък на документите за кандидатставне: 
1) Попълнен формуляр за кандидатстване (изтеглете формуляр за кандидатстване
2) Професионални автобиографии на хората, които са пряко ангажирани в оперативното управление на организацията (изтеглете формуляр за автобиография
3) Копие от последното съдебно решение на организацията (файл във формат pdf) 
4) Копие от устава на организацията (файл във формат doc или pdf) 
5) Копие от счетоводния отчет за последната приключила финансова година (файл във формат pdf)

Сподели!