Спортните таланти на ФРГИ и „Еврофутбол“ спечелиха две титли, два сребърни медала и един бронзов от Националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени, който се провежда в Сливен. Със злато се окичиха Денис Димитров и Митко Ценов. Денис финишира първи на 100 метра с време 10.57 сек. в невероятния порой, който се изля над стадион „Хаджи Димитър“ в града на Сините камъни. Държавен шампион стана и Митко Ценов, след като преодоля препятствията на 3000 метра за 9:07.62 мин.

В спринта при жените сребърен медал заслужи Карин Околие, която постигна 12.01 сек. Преди нея е Инна Ефтимова от Атлетик – София с 11.52 сек. Седем стотни не достигнаха на Викториа Тенчева да покрие норматива за участие на Световното първенство за девойки и юноши, след като Вики финишира с време 14.27 сек. на 100 метра с препятствия. Това й бе достатъчно за среброто, но не и за участие в голямото състезание, което бе основна цел на пловдивчанката.

Милица Мирчева взе бронзов медал на 1500 метра като записа 4:27.21 мин. Преди състезателката на СК Атлет-Мездра завършиха Яна Георгиева от Балкан - Ботевград и Моника Георгиева от ЛК Локомотив 2010 – Горна Оряховица.

Четвърто, пето и осмо място постигнаха Спортните ни таланти Николина Николова, Иво Фудулски и Никол Стамболийска. Нина финишира в подножието на медалите на 400 метра с време 56.01 сек. Първа е Ваня Стамболова с 53.83 сек., а Никол Стамболийска е осма с 58.71 сек.

В същата дисциплина при мъжете Иво Фудулски остана пети с време 50.16 сек. Параолимпиецът ни и Спортен талант на фондацията и българския букмейкър Камен Минков преодоля една обиколка за 65,64 сек.