Десислава Георгиева - Спортен талант на ФРГИ и "Еврофутбол", остана на крачка от медалите на Европейското първенство по академично гребане за юноши и девойки до 18 г. в Хазевинкел, Белгия. Деси се класира четвърта на скиф, след като остана на 9,60 секунди от победителката Кристина Стараселетс от Беларус. Втора е французойката Камил Жулие, трета е рускинята Екатерина Питиримова. 16-годишната пловдивчанка преодоля дистанцията от 2000 м за време 8:01.24 мин.

Друг Спортен талант на ФРГИ и „Еврофутбол“ – Милослав Кирчев, грабна сребърен медал в дисциплината 500 метра едноместен каяк по време на третата Световна купа за годината в унгарския град Сегед. 23-годишният русенец финишира на 0,534 сек. от победителя Рене Холтен Поулсен от Дания, като измина разстоянието за 1:40.549 мин. На по-дългата дистанция от 1000 метра Мирослав завърши на 7-мо място и с изоставане от 5,742 сек. от победителя Макс Хоф от Германия. Българинът постигна време от 3:42.503 мин. Втори и трети се наредиха австралийците Мъри Стюарт и Кен Уолъс. Мирослав се пусна и на 5000 м, но не завърши.

Други двама Спортни таланти на ФРГИ и „Еврофутбол“ се представиха според очакванията на състезания по планинско бягане и по голф. Васка Георгиева се класира на 2-ро място по време на Salomon Vitosha Trail 2014. Тя преодоля 12-километровото разстояние с денивелация от 600 метра за 1:29.22 ч. На 19 сек. преди нея финишира Моника Филипова.

Талантливият ни млад голфър - Любомир Костов, зае 6-то място на турнира в Белград, а на завършилото преди ден Открито първенство на Словения за аматьори Любо не успя да преодолее квалификационната норма и не се класира за третия ден на надпреварата.