Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ - Ивайло Иванов завоюва бронзов медал от силния турнир по джудо Гранд шлем в Токио. В категория до 81 кг. той успя да спечели медала в изключително силна конкуренция, след като постигна 3 победи и 1 загуба – в предварителната група „С” от германеца Доминик Ресел с „вадзари”. Преди това българинът надигра представителят на домакините Хаято Уатанабе също с „вадзари”. Последва спор в репешажите и нова чиста победа над южнокорееца Хюи-Юнг Лий. Това го изстреля в битката за бронзовото отлитие, където срещна друг японец – Юки Харуяма. Иво го отстрани с „вадзари”. Това е трети медал за него тази година. Преди това спечели Гран при в Самсун, а на Гранд шлема в Баку завърши на 2-ро място. В надпреварата в Япония участват 287 състезателя, от 41 държави от 5 континента.

Друг Спортен талант на „Еврофутбол” и ФРГИ – Петър Божилов подобри националния си рекорд за юноши старша възраст на 800 метра свободен стил по време на турира „Александрия”, който се провежда на 50-метровия басейн в Кавала, Гърция. 16-годишният столичанин спря времето на 8:16.94 мин, по време на плуването си на 1500 метра. Резултатът е покрит норматив за участие на Европейско първенство за младежи в Израел и на Световно първенство в САЩ.