Мирослав Кирчев, Спортен талант на ФРГИ и „Еврофутбол“, отива на полуфинала на 1000 м едноместен каяк на Световното първенство по кану-каяк в Москва, което стартира днес – това е новината от последните часове, която зарадва любителите на водния спорт в България. 23-годишният русенец завърши четвърти в третата серия с време 3:36.168 стотни – почти на 1.85 секунди след победителя в серията Фернандо Пимента от Португалия. По-късно днес Мирослав стартира и в 1/2-финалния тур.

Друг Спортен талант на ФРГИ и „Еврофутбол“ – Десислава Георгиева, вчера се класира на 1/4-финала на 2000 м скиф на Световното първенство по академично гребане за юноши и девойки в Хамбург. Утре е състезанието, което ще определи дали Деси ще премине към следващия етап от надпреварата.