Спортните таланти на ФРГИ и „Еврофутбол“ в леката атлетика спечелиха два златни, един сребърен и един бронзов медали на 36-тия турнир „Нови звезди“, който се проведе в Националната спортна академия в София на 21.05.2014 г.

Митко Ценов постигна 10-то време в европейската класация за младежи до 23 години в дисциплината 1500 метра. Митко, който е Спортен талант на ФРГИ и „Еврофутбол“ за трета поредна година, финишира за 3:42.68 мин. и грабна златото. Това е най-добрият резултат в България за последните 25 години и 9-то време в родната ни история в дисциплината.

С два медала от „Нови звезди“ си тръгна Николина Николова. На коронните си 400 метра Нина направи време под 56 сек. – 55,83 сек., с което заслужи златния медал. На 200 метра тя взе и сребърно отличие с второто си време от 25,32 сек. Другият ни Спортен талант – Никол Стамболийска, също участва в нетрадиционните за нея 200 метра и постигна 4-ти резултат – 25,71 сек.

Бронзов медал спечели Милица Мирчева на 800 метра при жените. Състезателката на СК „Атлетик“, гр. Мездра постигна 2:10,48 мин., което й отреди трето време.

Едно 6-то, едно 7-мо, 14-то и 23-то място са останалите резултати, постигнати от Спортните таланти на ФРГИ и  „Еврофутбол“ на турнира. Параолимпиецът ни Михаил Христов преодоля 6,27 метра от втори опит в дисциплината скок дължина при мъжете. Това му бе достатъчно за 6-тата позиция в крайното класиране. Другият ни параолимпиец – Камен Минков, записа лично постижение на 400 метра – 64,45 сек, което му отреди 23-то място. Спортният талант – Петър Пеев, се класира 7-ми на 200 метра и 14-ти на 100 метра при мъжете. 17-годишният софиянец постигна 22,29 сек. в по-дългия спринт и 11,13 сек. в по-късия.