Спортният талант на ФРГИ и „Еврофутбол“ Митко Ценов грабна поредната си победа. Този път Митко спечели нетрадиционното бягане на 2000 метра на Международния турнир по лека атлетика „Павел Павлов“, който се състоя на 28.06.2014 г. на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата. 21-годишният състезател от Мездра направи лично постижение от 5:12.83 мин.

Още петима Спортни таланти на ФРГИ и „Еврофутбол“ взеха участие в надпреварата. Два най-добри резултата в кариерата си постигна Петър Пеев на 100 и 200 метра при мъжете. Пепи завърши с 10.91 сек. в късия спринт, което е 10-то време от всички стартирали атлети. На половин обиколка Пепи успя да слезе под 22 секунди, а времето му 21.98 сек. е седмо в класирането. Успешното представяне на 18-годишния столичанин му осигури участие на Балканския шампионат за юноши и девойки старша възраст на 5-ти и 6-ти юли в Серес, Гърция.

Съотборникът на Пепи Иво Фудулски не успя да разгърне потенциала си в същите дисциплини и завърши с 11.12 сек на 100 метра и с 22.04 на 200 метра. Никол Стамболийска, която бе избрана за Спортен талант на публиката, финишира 6-та на 400 метра при жените. Ники постигна 58,84 сек. С 6-ти резултат на 800 метра се поздрави и Милица Мирчева, която постигна 2:15.52 мин. Параолимпиецът ни Камен Минков бяга в първа серия на 400 метра при мъжете и завъртя едната обиколка за 64,47 сек.

Младият голфър и Спортен талант на ФРГИ и „Еврофутбол“ – Любомир Костов зае второ място на Откритото първенство на Македония по голф за аматьори, което се проведе в Пирин Голф & Кънтри Клуб на 28 и 29 юни. Любо постигна само 2 удара повече от победителя Андрю Пийч, който е бивш професионален състезател и участник в европейския тур. Столичанинът записа 79 удара в първия ден, а в неделя постигна 72 удара – колкото е и пара на игрището край Разлог. Това бе третото издание на надпреварата, в която участие взеха 55 голфъри от Македония, България, Румъния, Англия, Казахстан, Русия, Германия и Австрия.