Най-младият участник в спринтовите състезания в кану-каяка на Игрите в Рио и Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ, Ангел Кодинов, се класира за финал "Б" на 1000 метра едноместно кану (мъже), след като финишира шести във втора полуфинална серия за време 4:30.574 минути вчера, 15.08.2016 г. Ангел ще се бори за влизане между 9-о и 16-о място, а състезанието е днес, 16 август, от 15 часа българско време. Стискаме му палци и му желаем успех!

Мирослав Кирчев, също Спортен талант на букмейкърската къща и ФРГИ и вице световен шампион от 2014 г. в дисциплината спринт на 1000 метра (каяк), за съжаление не успя да преодолее квалификациите в индивидуалния старт на 1000 метра вчера и отпадна от Игрите. За да продължи напред, русенецът трябваше да финишира сред първите пет в своята серия, но остана шести с време 3:39.36 минути и това му отреди 18-о място в крайното подреждане. Независимо от този неуспех, Кирчев остава един от най-изявените състезатели в своя спорт – вярваме, че ще продължи успешно своята кариера на професионален спортист, който прославя името на България по света!

На снимката: Ангел Коднинов