Митко Ценов стана балкански шампион по крос кънтри на шампионата, провел се в турския град  Дариджа на 08.11.2014 г. Спортният талант на ФРГИ и „Еврофутбол“ победи при младежите до 23 години, като преодоля първи 8-километровото трасе. Митко направо отвя представителите на домакините, които заеха следващите три места. Състезателят ни от Мездра завърши с време 23.45 мин, а вторият – Сьонмез Дач, финишира на 11 секунди след него.

Друг Спортен талант на фондацията и българския букмейкър – Милица Мирчева, остана на крачка от медалите при девойките до 23 години. 4-тото място е успех за българката, на която не й достигнаха 0,03 сек за бронзовото отличие. Мили финишира за 19.27 мин. Шампионка е сръбкинята Амела Терзич с 19.15 мин.