Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ, 15-годишната Виктория Радева, стана пета в общото класиране при участието си в първия си международен турнир по шахмат само за жени в румънския град Браила. Състезанието се проведе от 4 до 12 ноември и в него участваха 25 състезателки от пет държави - Украйна, Румъния, България, Молдова и Гърция, като три от тях бяха гросмайсторки, а две - международни майсторки. „9-и Мемориал Мария Албулет“ се организира от румънската федерация по шах, а тази година победител стана украинката Олена Мартинкова с 7,5 точки, втора е сънародничката й Евгения Долгуханова с 6 точки, а трета - румънската гросмайсторка Ирина Йонеску, със същия резултат. Младата плодвивчанка се изправи за първи път в живота си срещу „ветеранките“ в този спорт – Вики успя да преодолее именно Йонеску в 7-ия кръг на турнира, както и международната майсторка от Молдова Светлана Петренко в последния, 9-и кръг на състезанието. Така Радева попадна между 2-5 място в крайното класиране с 6 точки, но вторичните й показатели й отредиха 5-то място.

Европейското първенство по джудо за младежи до 23 г. в Тел Авив (Израел) за съжаление приключи без медал за българските спортисти. Турнирът се проведе на 11-12.11.2016 г. и един от участниците бе Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ, и участник на Игрите в Рио при 81-килограмовите, Ивайло Иванов. Иво не успя да преодолее италианеца Антонио Еспозито във втория кръг и така отпадна още в първата си среща в Тел Авив.

На снимката: Виктория Радева по време връчването на символичните чекове на спортните таланти от 2016 г.