Спортният талант на „Еврофутбол” и ФРГИ,  Теодор Георгиев спечели бронзов медал от Откритото първенство на Хърватия по таекуондо, което се проведе на 12-ти и 13-ти ноември в Загреб.

Като поставен под номер 2 в схемата в категория до 74 кг. Теди започна директно във втория кръг, където се справи с 9:4 над Рубен Мартинес Гарсия от Испания. Последваха две победи - над Никола Девич от Сърбия с 6:3 и в изключително оспорван двубой - срещу поляка Миколай Жаферски със златна точка. На полуфинала 24-годишният дупничанин се изправи срещу 3-тия в схемата Дамир Фейжич от Сърбия, но загуби с 1:4 точки. Така Теодор се окичи с бронзовото отличие. Турнирът в хърватската столица е от клас G1, като в него участваха над 900 състезатели от 42 страни.