Спортните таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ – Веселин и Мартин Живкови, се представиха отлично на международния турнир по лека атлетика „Йоско“ в Австрия – един от четирите най-силни турнири от веригата „Top Meeting“. Веселин финишира за 11.13 сек. на 100 метра – време с едва 7 стотни по-бавно от личното му постижение, с което се нареди на 9-о място. Победител е представителят на домакините Маркус Фукс. Малко преди старта на 200 метра заваля дъжд, което предопредели и резултатите на двамата братя - 22.99 сек. и 9-о време за Веселин и 24.38 сек. и 14-та позиция за Мартин. В 10-то юбилейно издание на турнира имаше състезатели от над 10 държави, между тях участници от европейското първенство в Амстердам, както и такива, за които това беше последна проверка преди Олимпийските игри в Рио. Надпреварата беше организирана перфектно, с много настроение на пистата и по трибуните, включително и авиошоу в програмата.

Двамата братя-близнаци участваха на 03.08.2016 г. и на международния атлетически турнир за мъже и жени в гр. Лангентал, Швейцария. Веселин стана 8-ми от 25 състезатели в късия спринт с резултат 11.25 сек. Победител е Адам Харис от Гвиана с 10.30 сек. в конкуренцията на швейцарския шампион Алекс Уилсон (10.38). На 200 м. Веселин победи във втората по сила серия с 22.66 сек. и се нареди на 5-то място в общото класиране от 20 атлети. Победата грабна 20-годишният швейцарец Дани Бранд с 21.61 сек. Мартин финишира за 54.21 сек. на 400 метра, с което остана на 14-о място. Турнирът беше организиран отлично и в него участваха състезатели от над 20 държави от цял свят, между които САЩ, Швеция, Финландия, Испания, Франция, Германия, Ирландия, Холандия, Кот Д’Воар, Зимбабве и др. Той беше и последна проверка за много от швейцарските национали преди олимпийските игри в Рио.

Друг Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ - Петър Божилов, спечели сребърен медал от 76-ия плувен маратон „Галата – Варна“, който се проведе на 07.08.2016 г. Стартът по традиция бе даден на нос Галата в 10 ч., а финалът бе след 4,5 км. на втора буна. 16-годишният софиянец завърши на 20 секунди след представителя ни в маратонското плуване на олимпиадата в Рио де Жанейро – Венцислав Айдарски. В проявата участваха близо 300 души.