Спортният талант на ФРГИ и „Еврофутбол“ Виолета Генчева завоюва шампионската титла на Европейското първенство по сумо за жени до 21 години. То се проведе в Самоков от 13-ти до 15-ти юни. Освен при девойките, българката се представи отлично и при жените, където грабна среброто след преиграване на финалната среща срещу Евелина Николова, която надигра при девойките. Генчева, чиято коронна дисциплина е джудото, се бори в категория до 55 кг. 20-годишната състезателка от Дряново е за втора поредна година част от програма „Спортни таланти“ на ФРГИ и „Еврофутбол“.

Денислав Коджабашев се завърна с два сребърни медала в личното и отборното класиране от Открито първенство на Румъния по тенис на маса за хора с увреждания, което се проведе от 11 до 15 юни в Клуж Напока. 21-годишният варненец се изправи на полуфинала срещу индонезиеца Комет Акбар и го размаза с 3-0 гейма (3, 3, 3). За съжаление във финалния двубой Дени загуби с 0-3 гейма от 2-рия в световната ранглиста Дейвид Якобс (Индонезия), а резултатът в отделните части – на 9, на 10 и на 6 ясно показва изравнените сили между двамата състезатели. В отборното подреждане Денислав, заедно с финландския си партньор Еса Миетинен отпаднаха в спора за златото от дуета на Индонезия Якобс/Акбар с 1-3 гейма. Така Денислав добави две сребърни отличия към титлите си от Откритите първенства на Словакия, Словения и Унгария.