Спортният талант на „Еврофутбол“ Кристиана Стоянова взе златото на силния Гран при турнир по спортна стрелба в сръбската столица Белград. 18-годишната българка спечели първото място при девойките на 10 метра с пневматично оръжие с 375 точки. Традиционният международен турнир се проведе събота и неделя (14-15.12.2013 г.).

Три златни, един сребърен и един бронзов медал спечели друг Спортен талант на „Еврофутбол“ – Лидия Иванова, от Държавния отборен шампионат по плуване в малък басейн, който се проведе събота и неделя в Спортната палата в София. Лидия, която се състезава в маратонското плуване, триумфира със златото в дисциплините 100 м, 200 м и 400 метра свободен стил. Втората си позиция тя завоюва на 50 метра бътерфлай, а третата – на 50 метра свободен стил. Призовите отличия тя си осигури с резултати: 58.37 сек. на 100 метра свободен стил, 2:06.88 мин. на 200 метра свободен стил и 4.24.51 мин. на 400 метра свободен стил.

Мъжкото присъствие сред отличниците между Спортните таланти в отминалите дни е на Даниел Застругов. Той стана двукратен републикански шампион по шорттрек в дисциплините 500 и 1000 метра. Така 17-годишният столичанин се оказа първият избор на националния отбор за Европейското и Световно първенства за юноши през 2014 г. Шампионатът на Стария континент е в Дрезден, Германия /17-19.01.2014 г./, а първенството на планетата е в Ерзурум, Турция /07-09.03.2014 г./.

Признание получи и атлетът Митко Ценов, който за четвърти пореден път бе обявен за „Най-добрият спортист на годината“ в родния си град Мездра. Негов подгласник стана треньорът му – Йоло Николов, на третото място беше класирана Милица Мирчева, а четвърти стана друг представител на лекоатлетическия клуб в града – Иван Попов. Церемонията по награждаването се проведе в края на миналата седмица. Малко след това Митко Ценов и компания заминаха за няколкомесечна подготовка в Кения.

В Топ 10 на спортистите на Враца за 2013 г. влезе още един атлет от програма „Спортни таланти“ на „Еврофутбол“ – Иван Петров. Той зае 7-мото място с 28 точки. Първи се нареди кикбоксьорът Асен Асенов с 95 точки, а втори е атлетът Георги Иванов с 80 точки.