Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ Митко Джорджев влезе в ТОП8 в категория до 68 кг. на Европейското първенство по таекуондо до 21 години в Полша. В първия си сблъсък Митко надделя над Миколай Войчик от Полша, след което се справи доста инфарктно с британеца Джошуа Ливърс. В третата си среща надигра Магомед Курбанов от Русия. За съжаление в четвъртфинала 18-годишният дупничанин отстъпи на друг руснак – Рустам Одинаев и не можа да се бори за медалите.

В кат. До 57 кг. Емилия Тасева се изправи в 1-32-финалите първия кръг срещу чехкинята Михаела Кубикова и отпадна от надпреварата. Въпреки негативния резултат, турнирът е добър опит за 16-годишния ни талант в този спорт.

15-годишната Ева Петкова спечели първо място от 52-то издание на лекоатлетическия крос „Диана“, който се проведе на 10.11.2018 г. в Ямбол. Тя преодоля дистанцията от 1000 м във възрастовата група момичета под 16 години, а резултатът от 3:16,1 мин. й осигури златния медал.