Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ Любомир Калчев спечели сребърен медал на 500 метра от втория кръг на веригата ISU Junior Challenge Series по шорттрек, който се проведе от 22-24.11.2019 г. в полския град Бялисток. Резултатът му от 43.182 сек. е негово лично постижение. 16-годишният столичанин се състезава във възрастта на Junior „B“-men, като се изправи срещу 27 участника от осем държави. На 1000 метра Любо е 5-ти с 1:32,716 мин., а на 1500 метра е 20-ти, но с личен резултат от 2:45,462 мин. Българинът е 4-ти в крайното подреждане с 24 точки, като пред него са двама унгарци и един поляк. След два старта Любо е 4-ти във временното класиране в своята възрастова група и ако продължи да е в ТОП 8 ще се класира за финала в Коломна (Русия) от 20-22.03.2020 г. Следващото състезание за Любомир е I-ви кръг от Държавното първенство на 30.11-01.12.2019 г. в София.

Най-хубавата новина дойде от Международния кънки съюз - ISU, който потвърди спечелената квота за участие на Младежките Зимни Олимпийски игри в Лозана (Швейцария) през януари 2020 г.

Друг Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ – Румина Кирчева, се окичи със сребро от силния международен турнир по таекуондо G1 на Израел при девойките до 59 кг. В събота 17-годишната състезателка на клуб „Херея“ загуби финала със 7:11 от представителка на Русия, след като преди това на полуфиналите надигра друга представителка на Русия с 15:9.

Братята Христо и Стефчо Христови продължават успешно да трупат самочувствие и медали, след като двамата грабнаха сребърните отличия съответно при мъжете и юношите на турнира по вдигане на тежести „Милен Добрев“ в Пловдив. Състезанието протече по системата „Синклер“, което предупреди и класирането на двамата варненци. Интересно е, че Христо изтласка рекордните за него 221 кг.