Четири златни и два сребърни медала донесоха Спортните таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ Петър Божилов и Светлозар Николов от Балканиадата по плуване за младежи. Тя се проведе на 5 и 6 май 2018 г. в Сараево – Босна и Херцеговина.

Светлозар Николов финишира първи на 200 м и на 400 м съчетано съответно с 2:07.44 и 4:28.07 минути. Той взе сребърен медал на 200 м бруст с 2:20.08 минути. Петър Божилов грабна златния медал и балканската титла на 1 500 м св. ст., с резултат от 16:12.68 мин. На 400 м св. ст. той се пребори за сребърен медал с лично постижение от 3:54.92 минути (822 т. по ФИНА). Така за втори път покри норматив за предстоящите Младежки олимпийски игри в Буенос Айрес, Аржентина. Резултатът също така го нареди на трето място по сила на постижението измежду 125 състезатели от 12 държави. Двамата допринесоха за златен медал и нов балкански и национален рекорд от 7:31.54 мин. в мъжката щафета 4х200 м св. ст. В нея се включиха още Йордан Янчев и Тихомир Тодоров. Иван Алмаджиев участва на 50 м свободен стил, където с време от 24.57 минути се класира 11-и. На същата позиция завърши и на 100 м бътерфлай с 58.41 мин. На 50 м бътерфлай той стана 4-ти с лично време от 24.98 мин., а на 100 м св. ст. финишира 15-и с 56.47 минути. И тримата таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ изиграха роля за това мъжкият ни отбор да завоюва първото място при младежите в конкуренция с 11 балкански държави и трето място по брой спечелени медали в крайното класиране.

Мария Йовкова записа 10 победи и 2 загуби на Световното отборно първенство по тенис на маса за мъже и жени от 29.04 до 06.05.2018 г. в Халмщад, Швеция. Въпреки това, отборът не успя да изпълни целта си - да се класира във втора дивизия. Нашите момичета се изправиха срещу съставите на Естония, Португалия, Туркменистан, Макао (Китай), Алжир, Ливан и Монголия. Йовкова, която беше капитан на отбора, загуби единствено срещу първите ракети на Португалия и Макао (Китай) в много оспорвани двубои с по 2:3 гейма. С постижението си от 800 т. Мария се изкачи с 57 места в световната ранглиста и в момента е 213-а.

Спортният талант в стрелбата с лък Иван Банчев стана шампион на турнира „Болярка – 2018“. Състезанието се проведе на 4 и 5 май в гр. Дебелец, област Велико Търново. Банчев постигна и нов личен рекорд 660/720 т.

Лекоатлетът Антонио Иванов завърши първи в своята възрастова група на 200 м с време 21.6 секунди на турнира ,,Григор Христов“. В програмата на състезанието бяха включени 14 старта за юноши и девойки, които се проведоха на стадиона на НСА „Васил Левски”.

Талантът в спортната стрелба Янина Станчева взе участие в Гран при в Пилзен, Чехия. На въздушна пушка тя завърши на 68-о място от 115 участнички. На малокалибрена пушка в дисциплината 3х40 се класира 24-а от 84 състезателки, а със същото оръжие на 60 изстрела легнало положение е 35-а от 65 жени. „Щастлива съм, че бях на това състезание, макар и с не много добро класиране. Видях къде трябва да поработя повече, за да получа резултатите, които искам. Благодаря за подкрепата!“, коментира Янина.

Другата състезателка по спортна стрелба, подкрепена от „Еврофутбол“ и ФРГИ, Таня Звискова ще участва в Световната купа във Форт Бенинг, САЩ. То се провежда от 6 до 14 май. На 9 май Звискова ще се включи в надпреварата в дисциплината 60 изстрела с пневматична пушка на 10 м, а на 13 май - в дисциплината 40 изстрела с пневматична пушка на 10 м - смесени отбори с Антон Ризов.